Biometria

Usługa biometryczna FingerVein

Usługa biometryczna to nowoczesny, bezpieczny i wygodny sposób na wypłatę środków pieniężnych za pośrednictwem bankomatu wyposażonego w czytnik biometryczny przeznaczony do weryfikacji tożsamości wypłacającego na podstawie wzorca naczyń krwionośnych z palca jego dłoni.

Zapraszamy do korzystania z innowacyjnej usługi już dziś !
Wszystkie szczegóły oraz skanowanie wzorca biometrycznego w placówkach banku.

Jak to działa?

Czytnik skanuje układ naczyń krwionośnych z palca dłoni, dlatego niezbędne jest pobranie wzorca biometrycznego z jednego palca prawej oraz lewej dłoni. Dane osobowe Klientów wraz ze skanowaniem wzorca biometrycznego wprowadzane są jednorazowo do bazy danych w Banku, a następnie wykorzystywane do uwierzytelniania Klienta w bankomacie. Skaner naczyń krwionośnych prześwietla palec niewidzialnym, nieszkodliwym dla człowieka światłem w podczerwieni w krótkim czasie wynoszącym ok. 1.5 sekundy, które jest absorbowane przez hemoglobinę znajdującą się w płynącej żywej krwi w żyłach palca powodując tworzenie cienia. Taki cień widziany w kamerze to sieć naczyń krwionośnych. Obraz jest następnie przetwarzany na krótki kod biometryczny, który staje się osobistym, niepowtarzalnym PIN-em Klienta.

Wypłata gotówki

Podczas wypłaty gotówki Klient proszony jest o wpisanie swojego numeru PESEL, a następnie o przyłożenie palca do czytnika znajdującego się na bankomacie. Sam proces potwierdzenia Klienta podczas przeprowadzania transakcji wypłaty gotówki odbywa się poprzez porównanie zgodności jego wzorców biometrycznych. Po pomyślnej weryfikacji proces wygląda identycznie jak w przypadku wypłaty kartą, a operacja kończy się wydrukiem transakcji.

Dla kogo usługa biometrii?

Usługa dedykowana jest dla Klientów Banku Spółdzielczego w Księżpolu posiadających rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy taki jak: POL-Konto, POL-Konto NET jak również dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz rolników.

Zobacz również

Projekt i wykonanie Net Partners